Recykling reklamówek z nadrukiem

Recykling reklamówek z nadrukiem.

Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej reklamówki z nadrukiem są jednym bardziej ekologicznych produktów, ich wytwarzanie nie powoduje żadnych negatywnych skutków dla środowiska. Najważniejsze jest nie wyrzucenie reklamówek z resztą śmieci, po recyklingu z toreb mogę powstać nowe pełnowartościowe produkty.

Nie śmiećmy! Dajmy drugie życie torbom foliowym z nadrukiem.
Reklamówki z nadrukiem to najbardziej ekologiczne opakowanie w 100 % nadające się do recyklingu.

Opis linii do recyklingu tworzyw sztucznych.

Reklamówki z nadrukiem to jeden z najczęściej wyrzucanych odpadów, a także bardzo cenny materiał do produkcji innych wyrobów z tworzyw sztucznych. Pierwszą sekcją podczas recyklingu jest myjnia, gdzie opakowania ( torby ) są oczyszczane w gorącej wodzie, a następnie suszone na sitach wibracyjnych. Czysta pozbawiona zanieczyszczeń folia mielona jest w postać płatków.

Zależnie od tego, jaki rodzaj tworzywa sztucznego poddawany jest przetwarzaniu, wykorzystuje się odmienne konstrukcje. Każda jest złożona wielu stanowisk.

W każdym z takich cykli, bez względu na to, czy obejmuje on linie do recyklingu PCV, PP, LDPE i HDPE, największy nacisk kładzie się na segregacje i oczyszczanie reklamówek z nadrukiem. Czynności te mają na celu uzyskanie produktów o jak największej jednorodności i jakości, dzięki czemu regranulat ma bardzo dobre parametry techniczne.

Co można zrobić z tworzywa powstałego w wyniku recyklingu reklamówek z nadrukiem i opakowań foliowych?

Tworzywa sztuczne rozkładają się kilka tysięcy lat. To prawda ale dzięki recyklingowi

Plastikowe butelki, torby foliowe z nadrukiem i inne opakowania foliowe zamienią się w przydatne i potrzebne do życia produkty.

Najważniejszą zaletą opakowań foliowych jest to że nie wydzielają toksycznych substancji, nie przenikają w głąb gleby, nie zanieczyszczają wody. Wszystkie odpady plastikowe można przetworzyć na między innymi folie, oleje opałowe, części do urządzeń rtv i agd, wyposażenie wnętrza twojego samochodu z recyklingowanego plastiku można stworzyć nawet meble.

Ciekawostka: włókna z butelek plastikowych mogą służyć jako materiał do stworzenia ciepłego polaru, popularnego materiału, z którego szyjemy bluzy. Z 30 plastikowych butelek można wykonać jedną, ciepłą zimową bluzę.