Wyślij maila na biuro@emgraf.pl lub zadzwoń + 48 790 226 258

Foliopaki biodegradowalne emGRAF

Foliopaki biodegradowalne z firmy emGRAF można z powodzeniem wykorzystywać do każdego rodzaju przesyłki, celem dodatkowego zabezpieczenia ale sprawdzi się także wyśmienicie jako samodzielne opakowanie wysyłkowe. Naszym foliopakiem ekologicznym wyślesz różnego rodzaju ubrania, pościel, książki lub inny produkt który masz w swoim asortymencie. Foliopaki z recyklingu to doskonałe i ekologiczne rozwiązanie dla Twoich przesyłek.

#foliopaki kompostowalne #foliopaki biodegradowalne #foliopaki ekologiczne

Foliopaki Ekologiczne

Nasze kompostowalne FOLIOPAKI wytwarzane są z surowców pochodzenia naturalnego (skrobia kukurydziana), które w odpowiednich warunkach ulegają pełnemu rozkładowi i stają neutralne dla środowiska. Jest to najbardziej ekologiczny wariant opakowań dostępny w tej chwili na rynku. Ważną cechą jest ogromna elastyczność takiego materiału która zwiększa wytrzymałość na rozerwanie. Taki foliopak ekologiczny nie zawiera w swoim składzie tworzyw sztucznych i jest w pełni neutralny dla naszego ekosystemu. Należy pamiętać, że opakowania kompostowalne należy przechowywać w suchych i zacienionych pomieszczeniach.

CERTYFIKAT foliopaków bio

Wszystkie foliopaki bio wykonujemy zgodnie z posiadanymi certyfikatami kompostowalności OK Compost wydanymi przez TÜV Austria.

PROCES ROZKŁADU foliopaków eko

Foliopaki kompostowalne INDUSTRIAL ulegną całkowitemu rozkładowi wtedy gdy zostaną spełnione warunki w postaci odpowiedniej temperatury, wilgotności i mikroorganizmów, których gleba i woda nie zapewnią. Warunki takie występują w firmach komunalnych które dysponują kompostownikami przemysłowymi.

Dowiedz się więcej o tej torbie BIO

Foliopaki biodegradowalne oferowane przez emGRAF

Doskonałe foliopaki z recyklingu

Foliopaki z recyklingu są zdecydowanie wyborem dla miłośników ekologicznego stylu życia - ecolife. Foliopaki kompostowalne z nadrukiem nie ani grama zawierają plastiku powstającego w wyniku reakcji polimeryzacji ropy naftowej. Foliopaki kompostowalne wykonane są z biodegradowalnej folii z przetwarzalnej skrobi kukurydzianej. Idealnie nadają się do kompostowania. Nasze foliopaki bio są również bardzo lekkie i dzięki temu na minimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Firma emGRAF oferuje foliopaki kompostowalne z nadrukiem w kolorze białym z nadrukiem, tzw. foliopak ekologiczny - kompostowalny, biodegradowalny, wyprodukowany ze skrobi, z bezpieczną taśmą klejącą, która gwarantuje zabezpieczoną wysyłkę towaru, foliopaki ekologiczne chronią także przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i tym dodatkowo zabezpieczają przesyłkę.

Foliopaki BIO są w 100% kompostowalne. Materiał z jakiego są wykonane foliopaki eko wykonany jest w procesie przetworzenia skrobii i kompostowany ulega rozpadowi na biomasę, wodę oraz Co2.

Foliopaki kompostowalne wytworzone są z biodegradowalnej żywicy na bazie skrobi roślinnej. Ten materiał idealnie sprawdza się również jako dodatkowa warstwa chroniąca Twoją przesyłkę przed warunkami atmosferycznymi.

Foliopaki kompostowalne charakterstyka

Kompostowalna folia w kolorze białym wykonana ze specjalnie przetworzonej skrobi jest bardzo rozciągliwa i przez to wytrzymała oraz bardzo bezpieczna.
Kolor naszej folii i jej transparentność może się różnić w każdej partii z powodu pochodzenia naturalnego surowców wykorzystanych do produkcji naszych foliopaków z recyklingu.

Nadruk na naszych foliopakach ekologicznych wykonywany jest przy użyciu najczęściej jednego koloru z palety kolorystycznej PANTONE SOLID COATED. Dzieki zastosowaniu nadruku metodą fleksograficzną, nasz nadruk jest intensywny, wyraźny, odporny na złe warunki atmosferyczne.

Nasze odporne na ciężkie warunki pogodowe są wytrzymałe ale jednocześnie bardzo dobrze współpracują ze środowiskiem naturalnym! Biodegradowalny i zarazem kompostowalny materiał naszych foliopaków eko zapewnia najlepsze bezpieczeństwo na czas wysyłki, zawsze wygląda atrakcyjnie i jest odporny na załamanie pogody. W przypadku firm które chcą zwrócić uwagę na swoje zaangażowanie w ochronę środowiska nasze kompostowalne bio foliopaki będę idealnym rozwiązaniem.

Tradycyjne opakowanie powstają w procesie polimeryzacji ropy naftowej. To zwiększa wydobycie nieodnawialnych surowców, jakim jest ropa naftowa. W efekcie czego powstaje materiał, który rozkłada się bardzo długo i jedyną możliwością jego zagospodarowania jest recykling, który także promujemy i polecamy wszystkim od małych gospodarstw domowych po największe firmy produkcyjne. Segreguj odpady i dbaj o środowisko!!! To nasze motto! Czas żyć w EKO STREFIE :)

Opakowania bez plastiku (wykonane ze skrobi kukurydzianej) pozbawione są w 100% tworzyw sztucznych i nie mają wyżej wymienionych właściwości. Opakowania to jeden z głównych sprawców zanieczyszczeń, szczególnie zanieczyszczeń w morzach. Plastikowe folie powstałe na bazie ropy naftowej wrzucone do morza przez ludzi którzy bagatelizują skalę problemu potęgują tylko ten ogromny problem. Takie zachowania jak wrzucanie odpadów do środowiska morskiego ma znamiona przestępstwa i ma bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne - faunę i florę.

Wiodące firmy decydują się na jak najczęstsze unikanie plastikowych opakowań, by maksymalnie zmniejszyć swój negatywny wpływ na ekosystem. Biznesy dla których ważne jest korzystanie z surowców przyjaznych środowisku to bardzo ważna kwestia, również często decydują się na opakowania pozbawione plastiku co wpływa na ich pozytywny wizerunek.

Jeżeli tylko mamy możliwość ograniczyć używanie opakowań z plastiku, zróbmy to i stwórzmy STREFĘ EKO. W chwili obecnej na całym świecie na gigantyczną skalą produkuje się nowy plastik z ropy naftowej (zamiast nowej produkcji plastiku, powinniśmy recyklingować stary), ślad węglowy pozostawiany przez recykling lub w wyniku używania opakowań kompostowalnych jest niewielki w porównaniu z nowymi plastikami a szczególnie w stosunku do opakowań papierowych (w tym wypadku jeden z największych śladów węglowych).

W efekcie używanie foliopaków kompostowalnych, emisje groźnych gazów cieplarnianych związane z ich wykonaniem są o wiele niższe co bardzo pozytywnie wpływa na nasze środowisko, niż w przypadku pochłaniającej energię produkcji niektórych opakowań z plastiku, papieru lub kartonu. Kompostowalne opakowania to także najlepsze rozwiązanie dla firm z branży e-commerce, które potrzebują wodoodpornego, bezpiecznego opakowania na czas wysyłania swoich towarów.

Nasza firma chce stworzyć EKO STREFĘ - i stara się mocno zachęcać zarówno mikro jak i bardzo duże firmy - do korzystania z opakowań kompostowalnych które wykonane są na bazie surowców ze skrobi kukurydzianej. Najniższy poziom emisji gazów cieplarnianych związany z produkcją takich opakowań plus szybka kompostowalność są największymi zaletami takich produktów.

Promocja opakowań i foliopaków BIO (kompostowalnych) pozbawionych w 100% plastiku to krok w ekologicznym i dobrym kierunku, pozwalający ograniczyć problem plastikowych nie posegregowanych odpadów zalegających na wysypiskach i pływających po ocenach. Zawsze staraj się segregować odpady plastikowe i kierować je do recyklingu lub używaj folii kompostowalnych naszej produkcji emGRAF = EKO STREFA.

Kompostowalne materiały BIO w postaci opakowań i foliopaków ekologicznych przy wystawieniu na światło dzienne, świeże :) powietrze, odpowiednią wilgoć oraz bardzo potrzebne w zrównoważonym ekosystemie mikroorganizmy, rozkładają się poprzez kompostowanie do w pełni naturalnych elementów występujących zgodnie z naszą natura w maszym ekosystemie dzięki czemu tworzymy przyjazną EKO STREFĘ.

Jeżeli spojrzymy na problem typowo naukowy to stwierdzimy że wszystkie materiały są biodegradowalne. Wszystko zależu od czasu, np. tradycyjny plastik który powstał z ropy naftowej, biodegraduje się przez tysiące lat, jedynym rozwiązaniem dla takich opakowań jest skuteczna segregacja odpadów i kierowanie ich do recyklingu, wytwarzając nowe opakowania w tym foliopaki ekologiczne (to nasza specjalność dzięki czemu tworzymy przyjazną EKO STREFĘ. Dlatego biodegradowalne produkty w postaci opakowań jakim są foliopaki bio powinny rozkładać się w przeciągu życia naszego jednego pokolenia, a najlepiej w kilka miesięcy - nie zostawiając po sobie niczego poza naturalnie występują biomasą, wodą i CO2. Współpracujące z nami firmy często decydują się na wykorzystanie w pełni kompostowalnych opakowań jako najlepszej alternatywy dla tradycyjnej folii i plastiku. Ważnym powodem dla zastosowania opakowań BIO jest fakt, że coraz większej liczbie firm zależy na zredukowaniu do absolutnego minimum złego wpływu na środowisko naturalnego. Jeżeli firmie zależy na ekologicznym wizerunku oferuje produkty BIO, sprzedaż ich w BIO opakowaniach jest koniecznością, która wpływa na spójność całego produktu i wizerunku ekologicznej firmy.

Farby które wykorzystujemy do drukowania Twojego projektu graficznego na zamówione przez naszych klientów opakowania są w pełni ekologiczne. Nasze farby drukarskie składają się z pigmentu dającego określony kolor, bazy która utrwala pigment na powierzchni opakowania i rozpuszczalnik który pomaga odpowiednio rozprowadzić farbę na powierzchni opakowania. W przypadku ekologicznych farb wykonanych na bazie wody głównym składnikiem spoiwa i rozpuszczalnika w takich farbach jest zwykła nie szkodząc nikomu woda. Farby stworzone na bazie wody nie emitują żadnych szkodliwych substancji nie emitują ich w trakcie drukowania. Są zatem najlepszym rozwiązaniem pod względem bezpieczeństwa zarówno dla naszych pracowników, jak i co najważniejsze dla środowiska naturalnego. Farby drukarskie na bazie wody nie posiadają również żadnych niebezpiecznych chemicznych dodatków które mogłyby zatruć środowisko.

Nasze wybrane produkty podlegają procesowi pełnego kompostowania, jakim jest biodegradacja w odpowiednio stworzonych warunkach w obecności tlenu i w okresie od 6 do 12 tygodni. Opakowanie takie jak foliopak ekologiczny umieszczony jest w odpowiednim środowisku takim jak kompostownik (nawet mały, przydomowy), rozkłada się do biomasy. Odpowiednie warunki oznaczają w tym przypadku przede wszystkim temperaturę otoczenia i co bardzo ważne odpowiednią wilgotność, ciśnienie i odpowiednią liczbę aktywnych mikroorganizmów.

Dwa podstawowe sposoby kompostowana to kompostownik przydomowy czyli szczelnie zamknięty kontener, w którym występują wcześniej wspomniane warunki tworzone najczęściej przez resztki jedzenia oraz odpadów roślinnych lub drugi jakim jest kompostownia przemysłowa czyli przedsiębiorstwo komunalne najczęściej kierowane przez samorządy lokalne, które odbierają i przetwarzają kompostowalne materiały na przemysłową skalę. Kompostownie takie stwarzają idealne warunki o podwyższonej temperaturze i odpowiednio wyższym ciśnieniu niż w przypadku kompostowników przydomowych. Wynikiem kompostowanie jest produkt jakim jest gleba i biomasa, która może być wykorzystana jak organiczny, naturalny nawóz.

Zużycie paliw kopalnych jakim jest ropa naftowa lub węgiel kamienny, wykorzystywanych przy transporcie na linii od producent do klienta jest często ogromne , niedoszacowane a czasami nawet nie wyobrażalne. Krótsza droga od producenta do magazynu ostatecznego klienta, powoduje znacznie mniejszy ślad węglowy który jest pozostawiony w naszym ekosystemie.

Lokalna produkcja na terenie Polski to najlepszy sposób, by zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dzięki lokalnym producentom możemy znacznie obniżyć koszty wysyłki a zatem także ślad węglowy, i co również ważne przesyłki docierają znacznie szybciej. Lokalno-regionalna produkcja podnosi również rozwój lokalnej gospodarki, pieniądze zostają w danym regionie lub kraju, dzięki którym można się jeszcze bardziej rozwijać. Produkcja w Polsce lub innym kraju Unii Europejskiej to również większa pewność ekologicznego podejścia wykonawcy do środowiska naturalnego. Producenci z tego regionu muszą też przestrzegać rygorystycznych praw UE dotyczących zanieczyszczeń.

Warto również zwrócić uwagę na wagę opakowania, im mniejsza tym ślad węglowy mniejszy. Zamiast wysyłać małe produkty w pudełku kartonowym, wykorzystanie bio foliopaka kompostowalnego wpłynie bardzo korzystnie na zmniejszenie wagi całej przesyłki. Dzięki temu zmniejszymy koszty wysyłki i wyemitujemy mniej gazów cieplarnianych i pozostawimy mniejszy ślad węglowy. Zmniejszonej wagi opakowania to same korzyści: oszczędności dzięki zmniejszeniu magazynu. Lekkie opakowanie jakim jest foliopak ekologiczny ma także ogromny wpływ na zużycie paliw kopalnych i innych surowców w procesie dostawy i wykonania produktu. Bez wpływu na to, czy produkt wysłany jest drogą powietrzną, morską czy lądową - paliwo n będzie potrzebne do realizacji tej dostawy. Zredukowanie wagi opakowania wpłynie pozytywnie na zmniejszenie zużytego paliwa a za tym mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Dodatkowym atutem, zmniejszona waga opakowania to również oszczędność na kosztach wysyłki.

Foliopaki kompostowalne o mniejszej wadze dobrze sprawdzają się w przypadku bardzo wytrzymałych przedmiotów, jak odzież lub akcesoria odzieżowe a także mniejsze produkty, które dodatkowo mogą być zawinięte w dodatkowy materiał ochronny.

Foliopaki ekologiczne filmy z prezentacją